Дома Тагови тесто

Таг: тесто

ПОДОБРА ОД ТОРТА: Памук погача со ореви на најлесен начин

Ако имате брашно и вода, основни состојки од кујната, не пропуштајте и направете ја оваа погача која е повкусна и од торта. Се замесува...

ПОДОБРИ ОД КРОАСАНИ: Не знаев дека било олку лесно, многу вкусни...

ПОДОБРИ ОД КРОАСАНИ: Не знаев дека било олку лесно, многу вкусни печива. Научете нова техника за подготовка на меки печива како памук, а кои...

ПЕКАРСКИ КИФЛИ КОИ СЕКОМУ УСПЕВААТ – МЕКИ КАКО ПАМУК! Одличен рецепт...

ПЕКАРСКИ КИФЛИ КОИ СЕКОМУ УСПЕВААТ - МЕКИ КАКО ПАМУК! Одличен рецепт за почетници! Доколку баравте едноставен рецепт за многу убави и меки кифли, тогаш...

ВКУСНА ДОМАШНА ПИЦА: Тестото не е многу дебело, ниту претенко, толку...

Тестото е навистина феноменално, сите што ја пробале оваа пица, ја пофалиле и ми побарале рецепт. Лесно се подготвува, а филот го подготвувате по...

БРЗИ ПИТИ: На најлесниот можен начин, ова е рецепт за почетници…

БРЗИ ПИТИ: На најлесниот можен начин, ова е рецепт за почетници...Тестото се замесува од вода, млеко и брашно, па дури и не мора нешто...

ПЧЕНКАРНИ МИНИ ПОГАЧИ: Брзи, вкусни и без квасец…за љубителите на традиционално...

ПЧЕНКАРНИ МИНИ ПОГАЧИ: Брзи, вкусни и без квасец...за љубителите на традиционално месено! Овие мини погачи може да се јадат наместо леб, многу се вкусни...

Пробав многу рецепти, ама никогаш не ми излегле толку многу слоеви…Овие...

Пробав многу рецепти, ама никогаш не ми излегле толку многу слоеви...Овие питулици се двојат на конци! Тестото се замесува само од брашно, вода и...

Брзи сусам погачици – за 15 минути имате многу вкусен појадок...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 чајна чаша густ јогурт/кефир или кисело млеко (125 мл), 1 чаша масло (100 мл), 1 чаша растопен путер/маргарин (125 мл), 1...

Памучно меки печива кои се јадат со сласт…Нема друг ваков мек...

Памучно меки печива кои се јадат со сласт...Нема друг ваков мек и вкусен рецепт како овој! Денеска ги подготвив овие меки погачици од тесто...

Не знаев за овој лесен метод! Кој пробал побарал уште…Ова е...

Не знаев за овој лесен метод! Кој пробал побарал уште...Ова е најлесниот рецепт за слоевити печива од 100 листа! Од наведените состојки замесете тесто,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"