Дома Тагови тесто за пирошки

Таг: тесто за пирошки

НАЈВКУСНИТЕ ПИРОШКИ: Тестото може со денови да седи во фрижидер –...

Многу вкусни, баш вистински пирошки со вкус што ќе го паметете. Првиот рецепт се приготвува со тесто кое уште се нарекува и „лудо” тесто...

Прелијте го брашното со врела вода и ќе ги добиете најкрцкавите...

Поздрав драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. Денес ќе ви претставам нов рецепт за пирошки кои имаат вкус на неодолива пита, а се приготвуваат...

ТEСТO ГOТOВO ЗА 15 МИНУТИ: побрзо, поеластично и повкусно печиво не...

Многу добро тесто, еластично и лесно за обработка. ПOТРEБНИ СОСТОЈКИ: 4 шолји од 200 мл брашно 2 лажици шеќер ½ лажица сол 2 лажици масло 500 мл млеко 11 г сув...