Дома Тагови тестенини

Таг: тестенини

Ручекот кој на сите им стана омилен – се подготвува многу...

Рецепт и видео презентација на Аидина Кујна – Тестенини со со фета сирење и шери доматчиња. Направете вкусен деликатес ручек од кој на сите...

Многу ги сакаме тестенините, а ова ни е омилениот рецепт

Пробајте го рецептот, тестенините излегуваат како да се приготвени во најдобриот италијански ресторан. Потребни состојки: 500 г тестенини, 3 лажици путер, 3 лажици брашно, 500 мл млеко, 2 шолји рендан...

Најбрзата мусака со макарони и павлака – готова за 20 минути

Потребни состојки: 400 г обарени макарони со малку сол и масло Фил: 1 поголема главица кромид (исечкана и пропржена на масло) И уште: 100 г сечкана сланина 150 г сечкано...

Ручек со тестенини кој често го правам, многу го сакаат во...

Потребни состојки: 500 г тестенини 500 мл млеко 150 г моцарела сирење 200 г шунка по желба 2 јајца 4 лажици пармезан 2 лажици путер Постапка: Тестенините сварете ги според упатството (не ги...

Мајка ми ја прави оваа салата со тестенини, за 10 минути...

Потребни состојки: околу 350 г тестенини (најчесто користи спирални) околу 100 г кисели краставички 1 црвена пиперка 1 зелена пиперка 1 мала, најмала конзерва пченка 1 и ½ кесичка мајонез 1...

Трикови од стар готвач: како да го скратите времето на готвењето...

Секојдневното приготвување на оброците не треба да ви одзема многу од вашето време. Со овие совети и паметно планирање можете значително да го скратите...

Кавадаречки појадок ТАРАНЕНИК – да ви ја стопли душата

Фото и рецепт: Блага Јованова Тараненик е кавадаречко јадење кое се приготвува од тарана и јуфки. Како што вели Блага, кога е многу ладно, ова...

Колкав е рокот на намирниците откако ќе ги отворите: ОВА мора...

Отворените кикирики смеат да стојат најмногу 30 дена. После тоа во нив се развива опасната габа Aspergillus flavus која го произведува еден од најопасните...

Истријте ја косата со водата во која варевте макарони – следува...

Покрај сол, водата во која се вареле тестенини содржи и раствор од скробен лепак, малку витамини од Б групата, витамин Е и голем спектар...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"