Дома Тагови тестенини

Таг: тестенини

Не сум јадела повкусни јуфки од овие: натопени во сос со...

Кремастата пилешка „Фетучини Алфредо“ е мојата омилена паста. На овој начин може да се приготвуваат јуфките или некои други тестенини по ваш избор. Ова...

ПОВЕЌЕ НЕ ГИ ГОТВАМ МАКАРОНИТЕ ВО ВОДА: На овој начин излегуваат...

Од состојки кои сигурно ги имате во кујна, направете брзи, евтини и кремасти тестенини со додаток на кашкавал по ваш избор. Кога макароните ќе...

САЛАТА СЕДМО НЕБО: Вака ја правам веќе со години и сите...

Салатата СЕДМО НЕБО е една од моите омилени салати со тестенини. Се состои од доста зеленчук, а јогуртот и дава еден преубав освежителен вкус....

Брзински ручек од рерна кој често ќе го правите: феноменален, а...

Честопати се случува од премногу обврски да немате доволно време за долго динстање на јадењето, а потребен ви е вкусен и заситен ручек кој...

Ретко кој знае како правилно се готват тестенини, а овие девет...

Избегнете ги овие 9 чести грешки и вашите тестенини ќе бидат совршено сварени. Тестенините се веројатно највкусното и најлесното јадење за подготовка. И, секако во...

Ручекот кој на сите им стана омилен – се подготвува многу...

Рецепт и видео презентација на Аидина Кујна – Тестенини со со фета сирење и шери доматчиња. Направете вкусен деликатес ручек од кој на сите...

Многу ги сакаме тестенините, а ова ни е омилениот рецепт

Пробајте го рецептот, тестенините излегуваат како да се приготвени во најдобриот италијански ресторан. Потребни состојки: 500 г тестенини, 3 лажици путер, 3 лажици брашно, 500 мл млеко, 2 шолји рендан...

Најбрзата мусака со макарони и павлака – готова за 20 минути

Потребни состојки: 400 г обарени макарони со малку сол и масло Фил: 1 поголема главица кромид (исечкана и пропржена на масло) И уште: 100 г сечкана сланина 150 г сечкано...

Ручек со тестенини кој често го правам, многу го сакаат во...

Потребни состојки: 500 г тестенини 500 мл млеко 150 г моцарела сирење 200 г шунка по желба 2 јајца 4 лажици пармезан 2 лажици путер Постапка: Тестенините сварете ги според упатството (не ги...

Мајка ми ја прави оваа салата со тестенини, за 10 минути...

Потребни состојки: околу 350 г тестенини (најчесто користи спирални) околу 100 г кисели краставички 1 црвена пиперка 1 зелена пиперка 1 мала, најмала конзерва пченка 1 и ½ кесичка мајонез 1...