Дома Тагови тело

Таг: тело

Болки кои не смеат да се игнорираат: од десно – жолчно...

Болка под ребрата, како што луѓето лаички ја нарекуваат, а стручно, болка под ребрените лакови, не е нималку ретка појава. Тригери или предизвикувачи за...

Идеално за викендов: 48 часовен детокс на црн дроб, црева и...

Организмот на човекот е совршен механизам кој синхронизирано обавува милион функции. Некои органи покрај својата примарна функција имаат и исклучително важна задача-детоксикација на организмот. Денес,...

КУЌНА ДИЕТА: Земете пенкало, запишете и загубете 3 килограми за 3...

-Кога говориме за слабеење обично помислуваме на изгладнување и напорни физички вежби. Но, таканаречената „чиста диета“ е нешто сосема поинакво, а освен губењето на вишокот...

Ако имате мозолка на овој дел од телото ВЕДНАШ обратете се...

Пилонидалниот синус се појавува на почетокот од задникот, на „тртката“. Се состои од отпадни состојки од кожата и влакната. Враснатите влакна предизвикуваат формирање на...

Наутро сум слаба а навечер дебела – еве која е причината

Д.А. објавила свои фотографии за сајтот popsugar.com со цел да ги едуцира сите девојки кои се грижат за твоето тело. Таа однапред се извинува за...

Воспаление на непцата – како да ги излечите дома

Најчеста причина за болест на непцата е гингивитисот, како и недоволната орална хигиена и пушењето. Поретко, причина можат да бидат и недостаток на некои витамини...

Ова е нејзиниот таен рецепт за слабеење: се губат 5 кг...

Голем број луѓе го користат магдоносот за готвење на своите омилени јадења секојдневно, но една лоша работа е тоа што магдоносот се додава во...

Еве која долна облека е опасна по вашето здравје

Повеќето гинеколози не препорачуваат носење на танги бидејќи станува збор за тенко парче долна облека која често се изместува и трие, а поради тоа...

Оваа постапка треба секој да ја научи: Како да се намали...

Високиот крвен притисок или хипертензија е една од најпознатите и нашироко познати болести на модерното време. Хипертензијата е поврзана со зголемена консумација на алкохол, солена...

Споделете со оние кои ги познавате – оваа таблета може да...

Денес во светот, па и кај нас постојат три групи на луѓе, оние кои кои одат на лекар и безпоговорно ги слушаат неговите инструкции...