Голем број луѓе го користат магдоносот за готвење на своите омилени јадења секојдневно, но една лоша работа е тоа што магдоносот се додава во многу минијатурни количини.

Тоа не е доволно, бидејќи на тој начин не можеме да ги користиме сите негови здрави својства.

Затоа би требало да го пробате овој експеримент:

Едноставно зголемете ја количината на магдонос во вашите оброци и салати, па ќе забележите како ќе започнете да губите на тежина. Магдоносот е исто така еден од најдобрите лекови против бубрежни болести.

За ефикасно слабеење процедурата е многу едноставна: се’што мора да направите е да приготвите домашен чај од магдонос, да го пиете и да гледате како се случува магија.

Овој домашен чај ќе ви помогне да се ослободите од сите штетни токсини од телото и да изгубите 5 килограми за 2 дена!

Домашен чај од магдонос – РЕЦЕПТ:

Ставете вода да зоврие на умерен оган. Потоа ставете 5 лажици магдонос во зовриената вода.

Количината на водата е од 0,5 до 1 литар, во зависност од тоа дали сте навикнати на овој вкус и која концентрација можете да ја поднесете.

Оставете така да отстои 20 минути.

Можете да го процедете чајот или можете да го пиете заедно со магдоносот во него, зависи од вас.

Овој домашен чај од магдонос сигурно ќе ви помогне да се ослободите од штетните токсини и бактерии од телото.

Медицински е докажано дека магдоносот е многу здрава билка, но дека не би требало да се консумира повеќе од 1 литар чај од магдонос дневно!