Дома Тагови суво грозје

Таг: суво грозје

ДОМАШЕН КОЗИЊАК (СО КОНЦИ): Ова се сите тајни за најпознатото велигденско...

За Велигден традиционално се подготвува слатка погача сплетена како плетенка, а во различни краишта се нарекува различно: козињак, козунак, милиброд или едноставно, велигденска погача. Особено...

Ми рекоа дека имам замастен црн дроб, па го направив овој...

Замастен црн дроб е честа појава кај многумина, особено кај луѓе постари од 50 години. Ако процентот на масти во црниот дроб е поголем...

Чистење на црниот дроб со суво грозје: Исчистете го организмот на...

Честопати не ја сфаќаме важноста од потребата за чистење на црниот дроб, па во себе внесуваме штетни материи, како на пр. ал-кохол, масна и...

9 зрна суво грозје ми помогнаа да се ослободам од артритисот

Рецептот од народната медицина кој ќе го прочитате подолу е многу популарен во светот поради неговата ефикасност. Уверен во делотворноста на оваа терапија, Лари Рајт...

Кардиолозите изненадени: Најдобриот лек за срце кој лечи аритмија, анемија и...

Сувите кајсии се добиваат со посебен процес на сушење кој ја евапорира водата од овошјето, без да ја оштети или намали хранителната вредност на...

Исчистете го замастениот црн дроб со варена вода од суво грозје

Дали знаевте дека црниот дроб, исто како и срцето, е еден од најважните органи во човековото тело што извршува повеќе од 500 функции во...

Ролат со банани и бисквити (посен), лесно се прави за 15...

I РЕЦЕПТ - Посен ролат со банани и бисквити, лесно се прави за само 15 минути е готов и количински го има доста. Многу...

За малку ќе го напуштев овој свет од срцев удар поради...

Артеросклерозата е болест која настапува поради затнување на артериите со масти и оштетување на нивните ѕидови. Тоа затнување го спречува нормалниот проток на крвта, поради...

Природен лек кој ги јакне и лекува коските! СПАС за остеопороза!

За сувото грозје е познато дека изобилува со БОР, минерал за кој е докажано дека дека го спречува губитокот на коскена маса и штити...

Овој напиток спасува живот: ги прочистува затнатите артерии, добар е за...

Артеросклерозата е болест која се јавува кога артериите ќе се обложат со масни наслаги и со тоа се затнуваат. Ова затнување го спречува движењето...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"