Дома Тагови суви смокви во маслиново масло

Таг: суви смокви во маслиново масло

40 СМОКВИ ЗА 40 ДЕНА: Овој природен лек е еден од...

Смоквите се исклучително корисно овошје и треба почесто да се јадат, како свежи, така и суви, но посто еден одличен рецепт кој буквално го...

Најдобар лек за бактерија во желудник, но и за хемороиди и...

Смоквите во маслиново масло се најдобриот лек кога станува збор за бактерии во желудникот. Во стаклена тегла се ставаат сувите смокви, а потоа се...

Природен лек кој за 1 час исфрла сè од цревата, лек...

Јужноевропските, медитерански земји покрај свежата храна се познати и по сочните смокви. Во последно време, овие вкусни овошки стануваат сè позастапени и кај нас...

Најдобриот лек за бактерија во желудник, но и за хемороиди и...

Смоквите во маслиново масло се најдобриот лек кога станува збор за бактерии во желудникот. Во стаклена тегла се ставаат сувите смокви, а потоа се...

Ова овошје има моќ да го обнови целото тело за 40...

Ова е стар рецепт кој се состои од две моќни состојки. Смоквите се многу здрави, не само кога се смежи, туку и кога се суви....

На секој втор човек хеликобактер му го јаде желудникот – спасете...

Половина од човештвото се имаат заразено со оваа бактерија и не се ни сомневаат дека во нив се развива сериозна болест. Тегобите што ги...

Најдобриот лек за бактерија во желудникот, но и за хемороиди и...

Коментар на Magda Miloseska: “40 зрели смокви и 700 мл ладно цедено маслиново масло се остава 40 дена. Се консумира по една лажица наутро...

Лек кој се користи пред зима: за слабеење и јакнење на...

Пригответе се за зимата и зајакнете го имунитетот навреме. Овој стар рецепт со векови се користи за јакнење на физичките и менталните способности и лекување...