Дома Тагови суви сливи

Таг: суви сливи

Овој појадок топи масти, врши превенција од рак на дебело црево,...

Денес за читателите на НМД приготвивме еден многу интересен рецепт, а станува збор за одлична, а пред сè идеална замена за појадок од суви...

Кога имате многу сливи, пикнете ги во рерна: Боцнати на стапче...

Kонзеpвирањето на сливите е еден од најлесните начини да ги зачувате и да си ги имате овие плодови кога ќе им помине сезоната. Тоа...

ДОДЕКА ТРЕПНЕТЕ: Јадете ја оваа намирница за појадок и ќе ослабете...

Се ближи новогодишната ноќ, па крајно време е да обратите внимание на исхраната доколку сакате да изгyбите некој килогpaм. Сувите сливи даваат повеќекратни придобивки...

НАПИТОК КОЈ ГИ ЧИСТИ ЦРЕВАТА: Намалете го вишокот и забрзајте го...

Ако се чувствувате уморно и изнемоштено, обидете се во текот на седум дена да го пиете овој напиток секое утро, пред појадок. Освен што...

ПОЈАДОК КОЈ ЧИНИ 50 ДЕНАРИ: Топи масти, врши превенција од рак...

Денес ќе приготвиме еден многу интересен рецепт, а станува збор за одлична, а пред сè идеална замена за појадок од суви сливи (точно 50...

Најпознатиот лаксативен џем: Рецепт за празнење кој брзо делува, дури и...

Пациентите кои имале хроничен запек јаделе просечно по една лажица од овој џем дневно со што започнале поредовно да го празнат дебелото црево и...

Запишете си го овој рецепт зошто ќе бидете воодушевени: за 7...

Голем број луѓе имаат еден заеднички проблем, а тоа е вишок на масно ткиво во пределот на стомакот кој навистина го нарушува изгледот на...

Пет суви сливи дневно за вашиот организам ќе направат повеќе од...

Ако сте забележале дека кај вашата баба на масата секогаш имало чинија со суви сливи, верувајте дека тоа не е случајно. Сливите се полни со...

Пробајте го овој природен рецепт и нема да си ја препознаете...

Имате болки во `рбетот, грбот, па дури и во нозете, кои најчесто се последица од премногу седење или од голем физички напор? Не мора веќе...

Искуство: Со диетата со суви сливи ослабев 18 кг за три...

Со оваа диета се слабее 1 кг дневно. Многу е ригорозна но дава одлични резултати. Уште на самиот почеток, мора да знаете дека оваа...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"