Дома Тагови стрес

Таг: стрес

Салата од краставички и лук: го намалува холестеролот и го регулира...

Хипертензијата спаѓа меѓу болести кои се во голема експанзија последниве години, а тоа се должи најмногу на нездравиот начин на живеење, лошата исхрана и...

Што ќе ви се случи ако секој ден пиете пиво?

Пивото е едно од најстарите и најпопуларните алкохолни пијалаци, омилено е на милиони луѓе ширум светот. Но, дали сте се запознале со ефектите кои...

Ве боли грбот – Е ова никако не смеете да го...

Во случај на упорни болки во грбот треба да го известите вашиот лекар кој ќе ве препрати на специјалист! Кога патите од болки во грбот,...

Ако го правите ова еднаш седмично, повеќе никогаш нема да имате...

Депресијата и зголемениот крвен притисок се најчесто болести на современиот живот. Сепак, потребно е толку малку за тие да се спречат. ​ Иако сите ние уште...

Вие не сте дебели, само стомакот ви е подуен како балон...

Кај многумина честа појава е подуен стомак и потреба за испуштање на гасови. Во стомакот се чувствува затегнатост, исполнетост и непријатно подување кое стомакот...

Не знаев дека е таков. Неговата порака ме уништи – раскажува...

Што навистина мажите мислат за жените со кои се забавуваат? Иако многумина дами размислуваат и ја анализираат секоја постапка на спротивниот пол, една млада...

6 знаци кои укажуваат дека сте под стрес

Во современиот начин на живеење речиси не постои човек кој не е под стрес. Се почесто можеме да слушнеме дека и децата се под...

Овие симптоми за висок шеќер во крвта МОРАТЕ да ги препознаете

Дали вашите килограми и натаму се зголемуваат иако го намаливте внесот на калориите? Дали имате проблем со желудникот? Иако можеби звучи неверојатно, но доколку често...

Ако сте тажни ќе ви страдаат белите дробови, од грижи –...

Како што стресот влијае врз работата на срцето, така и некои силни емоции влијаат врз некои други органи. Алтернативната медицина го поврзува негативното мислење...