Дома Тагови старински колач со ореви

Таг: старински колач со ореви

Бисквитен колач со крем: Баба ми го запишала од една калуѓерка...

Овој рецепт го имаше баба ми запишано во тетратката која ми ја подари пред неколку години. Претпоставувам дека рецептот го добила од една калуѓерка...

НАЈДОБРИОТ ДИЕТАЛЕН КОЛАЧ СО КОЈ СЕ СЛАБЕЕ: Ќе го јадете секој...

Најдобриот колач кој може да си го направите во било кое време. Од него се cлабее и затоа сите многу го сакаат. Вкусот е...

СОЧЕН СТАРИНСКИ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Со мерки на лажица, готов е...

Ова е еден од оние многу вкусни колачи кои при секој залак се топат во уста. За да го подготвите колачот како мерка на...

СОЧЕН КОЛАЧ: Евтино и слатко, за многумина омилено – оригинален рецепт

Сочните шербетни колачи се многу вкусни и сите ги сакаат поради леснотијата со која се подготвуваат. Обично сите рецепти за шербетни колачи се многу...