Дома Тагови старински колач со мелени ореви

Таг: старински колач со мелени ореви

Најубавиот колач за кој се вели „Повкусен е кога е помал,“...

За овој колач се вели, во што помал калап се направи, толку е повкусен бидејќи изгледа како да има повеќе фил. Во оригиналниот рецепт...

Старински колач „ШУСТЕР ПИТА“, најсочниот воздушен колач, поубав е од штрудла

Од овој колач се сечат мали правоаголни парчиња, како што се сечат ледените коцки. Така е највкусен и до израз доаѓаат сите негови слоеви....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"