Уште една брза и многу евтина пита која се приготвува со стар леб и тоа, колку лебот е посув – толку е подобар.

Потребни состојки:

500 г стар леб

200 г сирење

малку масло

малку сусам

100 г кашкавал

100 г пармезан

200 мл млеко

450 мл јогурт

1/2 прашок за печиво

3 јајца

Постапката погледнете ја во видеото: