Дома Тагови среќен брак

Таг: среќен брак

БОГ ГИ СОЗДАДЕ МАЖОТ И ЖЕНАТА ДА СЕ НАДОПОЛНУВААТ, А НЕ...

Во едно од неговите предавања во Ниш во 2014 година, проф. доктор Владета Јеротиќ се осврна на повеќе теми кои се однесуваат на машко-женските...

Жената почнува да гледа по други мажи поради една работа: Според...

Постојат мажи кои ги сакаат своите жени, ги почитуваат и никогаш не ги изневеруваат, а има и такви кои немаат почит кон своите сопруги...

ДОКТОР МИЛИВОЕВИЌ: Паровите не треба да дозволат родителите да им се...

ДОКТОР ЗОРАН МИЛИВОЕВИЌ: Паровите не треба да дозволат родителите да им го уредуваат животот, мора да постои граница. Психотерапевтот д-р Зоран Миливојевиќ за желбата...

Сакав да се разведам зошто засакав друга жена, ама после ова...

При склучување на бракот му даваме ветување на партнерот дека со него ќе остариме и ќе бидеме заедно во добро и лошо. Од овој...

ЖЕНИ, искористете го својот потенцијал, а за возврат вашето семејство ќе...

Како што напредува технологијата, така напредува и човештвото. На некои можеби тоа им пречи и го сакаат стариот живот, додека други пак се задоволни...

Само на овој начин успеав да го спасам бракот, а сега...

Постојаните расправии се едни од најчестите проблеми во бракот. Поради постојаните и секојдневни обврски и с трес на кој сме постојано изложени, луѓето се...

Кумата ми го спаси бракот, ми рече еднаш да излезам и...

Кога решив да се венчам пред олтарот со Даниел на 23-годишна возраст, ме предупредија дека сум уште млада, дека љубовта ќе го изгуби својот...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по...

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да пораснете со вашата баба, вашите...

Правилото 3×3 ми го промени бракот: Со маж ми сме посреќни...

Родителството најчесто ја менува секоја врска, а времето што претходно сте го поминувале заедно со партнерот се претвора во континуирана низа одговорности. Ова е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"