Дома Тагови совети за здравје

Таг: совети за здравје

10 знаци што укажуваат дека ќе живеете долго: научниците се сигурни...

Научниците веруваат дека 25% од животниот век на човекот го одредува генетиката, а останатите 75% се надворешни фактори и начин на живот. Научниците конкретно...

Д-р Видев Никола: Совети за добро здравје и како да се...

Познатиот доктор од Битола во пензија, Никола Видев, кој долги години живееше и работеше во Франција, се огласи на својот фејсбук профил со одлични...

20 животни совети од човек кој доживеал 104 години: „Не купувајте...

Понекогаш во животот потребно е да запреме и да размислиме за сè околу нас, за нашиот живот и начинот на кој го водиме, за...