Дома Тагови солени топчиња

Таг: солени топчиња

СОЛЕНИ ТОПЧИЊА ПОЛНЕТИ СО МАСЛИНКА: Од една смеса направете различни евтини...

За да ги направите овие топчиња нема да потрошите повеќе од половина час од вашето време. Предјадењата секогаш се омилени, бидејќи се декоративни, многу...

ПРАЗНИЧНА ЗАКУСКА: Од една смеса добивате 6 различни вкусни предјадења

Денес повторно ви претставуваме рецепт за солени топчиња, како вид предјадење кое може да се приготвува од различни состојки. Бидејќи може да се изедат...

СОЛЕНИ РАФАЕЛО: Кремасти и сочни залчиња кои први се изедуваат од...

Кога и да имаме некаква прослава дома, јас поминувам најмалку два дена во кујна. Правам разни ситни колачи, салати и предјадења, така што сè...

ТОПЧИЊА ОД ПИЛЕШКА САЛАТА СО КИКИРИКИ: Секогаш правам голема количина зошто...

Славскиот овал полн со предјадења обично содржи разноразни ролати, пити, кифлички, салати и солени топчиња. Овојпат ви претставуваме рецепт за многу вкусни и декоративни...

ТОПЧИЊА ОД СПАНАЌ: Најдоброто славско предјадење што сум го направила досега...

Разновидните солени топчиња се омиленото славско предјадење. Најчесто се прават во големина од орев или пинг понг топче, што е доволно за залак-два, а...

БРЗ ПОЈАДОК: Похувани топчиња од кои сите се воодушевени

Рецепт на Љубица. Овој рецепт е одличен за кога сакате да направите „чистка во фрижидерот“, нои исто така, многу е корисен за после велигден...

Солени топчиња со смоки, кикирики и сусам, многу вкусни одлични за...

Многу лесно се приготвуваат. Потребни состојки: 100 г смоки 100 г солени кекси (соленки плазма кекси или нешто слично) 150 г печени кикирики 150 г путер и уште: 100 г сусам Постапка: 1.Смоките...