Дома Тагови сок од целер

Таг: сок од целер

Исклучително здрав напиток: се подготвува за 5 минути, а е вистинска...

I рецепт: Домашен сируп кој во истиот момент делува и ги лекува болестите Куркумата, ѓумбирот и медот се едни од најмоќните природни лекови кои го...

Природен сок кој прави чуда во организмот: рецепт за слабеење, за...

Рецепт за намалување на шеќерот во кр-вта: Потребни состојки: 300 г корен од целер и 6 лимони. Постапка: прво, треба да го изрендате измиениот...

Целерот лекува циститис и бубрежни инфекции, а кога ќе се измеша...

Целеровиот сок е природен чистач на организмот кој изобилува со широк спектар на лековити својства. Овој зеленчук e познат природен лек кој се користел...

Сокот од оваа билка ја лекува реумата одвнатре, како и високиот...

Оваа билка е неверојатно добра во лекувањето на астма и ревматизам, а може да ја подобри циркулацијата и дигестијата. Сите делови од целерот се здрави...