Дома Тагови сок од брусница

Таг: сок од брусница

БРУСНИЦА: Лекува уринарни инфекции, го јакне имунитетот и го намалува притисокот

Брусница е повеќегодишна билка која потекнува од Северна Америка и Источна Азија. Растението е грмушесто и може да порасне до 40 цм во висина...

Многу добар и редок рецепт за слабеење и чистење на масен...

Дали знаевте дека црниот дроб, исто како и срцето, е еден од најоптерените органи што извршува повеќе од 500 функции во вашето тело? Вашиот црн...

Ослободете се од вишокот килограми со помош на овие три намирници...

Сè што е потребно за градење на силен имунитет се наоѓа во оваа храна, советува американскиот доктор Марк Хајман. Добрите бактерии во организмот се...

Ако постојано ве мачат гасови и киселини во стомакот, подгответе напиток...

Колку пати ви се случило да чувствувате болки во желудникот и подуеност во стомакот после оброкот? Оброкот колку и да бил вкусен, неколку минути...

Сокот од брусница ги лекува уринарните инфекции, го јакне имунитетот и...

Брусница е повеќегодишна билка која потекнува од Северна Америка и Источна Азија. Растението е грмушесто и може да порасне до 40 цм во висина...

Пробајте го прочуениот лековит напиток МОРС од брусница за јакнење на...

Поради своето природно својство долго да остане во свежа состојба, особено преку зима и ладните руски услови, брусницата одамна се нашла меѓу најчесто користените...