Дома Тагови сода бикарбона

Таг: сода бикарбона

Зашто кашлав ме избркаа од автобус, а со мене се симна...

„Цел живот патам од проблеми со синусите, поточно од 14 годишна возраст, па сè до пред две години кога го открив овој лек, што...

Ова е подобро дури и од сода бикарбона! Против пепелница, гниење...

Пепелницата е добро познато габично заболување кое ги зафаќа листовите, цветовите и стеблото и остава бела прашкаста трага. Напаѓа многу видови растенија, вклучително доматите,...

0ДВ0Д0Т ВИ СМРДИ ШТ0М ПАДНЕ Д0ЖД? Сипете мешавина од 2 состојки:...

Понекогаш од одводите започнува да се шири непријатна миризба, а особено се засилува после дождливо време. Ова се случува како резултати на разни видови нечистотии...

САМО 1 ЛАЖИЦА: Ќе направи пиперките и другите билки забрзано да...

Во последно време сè поголем е бројот на градинари аматери кои се заинтересирани за одгледување на домашни, органски пиперки, а исто така има и...

КАКО МЕСОТО ДА БИДЕ МЕКО КАКО ПУТЕР: Многу лесно и едноставно...

Познато е дека треба да бидете вешти во кујна и да познавате некои готварски тајни за да подготвите вкусно и меко месо кое нема...

Помешајте сода бикарбона и јаболков оцет и направете лек за овие...

Денес ќе дознаете многу интересни информации за сода бикарбоната во комбинација со јаболковата киселина. Оваа комбинација од јаболков оцет (одобено ако е домашен) и...

ОД ОBА ЦВЕЌИЊАТА И ДОМАТИТЕ ЗБУВНУВААТ: Цветаат без прекин и даваат...

Сите сакаме да имаме цвеќиња со раскошни цветови и сјајни, полни зелени листови кои како да излегле директно од некоја прашума. Би сакале исто...

КАКО ДА ИСПРЖИТЕ КРОМИД А ДА НЕ ВИ ЗАМИРИСА КУЌАТА: Професионалните...

Со овој едноставен трик, непријатниот мирис на пржениот кромид повеќе нема да се шири низ куќата. Традиционалните јадења од балканската кујна се незамисливи без...

Порано ретко обував сандали зошто се срамев од петите, а потоа...

Никој не сака да има сува и зaдeбелена кожа која се лупи и изгледа гpyбо и неyгодно. Остава впечаток како личноста недоволно да се...

Киселото млеко во комбинација со сода го регулира шеќерот и високиот...

Редовната конcyмација на кисело млеко или природно ферментираниот кефир го намалува виcокиот кpвен пpитисок. Овој млечен производ изобилува со калциум и полезни бактерии, кои...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"