Дома Тагови сочен колач со ореви

Таг: сочен колач со ореви

КЕФИР КОЛАЧ СО МЕРКИ НА ЧАША: Се меша за 1 минута,...

Ако сакате да се засладите со нешто навистина сочно и слатко, а притоа едноставно, испробајте го овој сочен колач со ореви и кефир. Постојат...

ШЕРБЕТЕН КОЛАЧ КОЈ СЕ СЕЧЕ КАКО SВЕЗДА: Не сум направила друг...

Баба ми на времето имаше своја слаткарница која постојано ги привлекуваше муштериите со нејзините невообичаени, но многу вкусни рецепти. Се сеќавам дека постојано одев...

МАГИЈА ОД 3 ЈАЈЦА – ОРЕВ КОЦКИ: Без миксер и без...

Најомилените колачи за правење се токму оние чиишто рецепти не бараат прецизно мерење на вага, туку сè се мери со чаша или лажица. Такви...

ТУРСКИ КОХ СО ОРЕВИ: Сочен и многу вкусен, се топи во...

Ова е еден од оние безвремени колачи кои ги приготвуваат и обожаваат сите генерации. Со текот на годините е добиена и верзијата на македонскиот...

СОЧЕН СТАРИНСКИ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Со мерки на лажица, готов е...

Ова е еден од оние многу вкусни колачи кои при секој залак се топат во уста. За да го подготвите колачот како мерка на...

СУНЃЕР ПИТА СО ОРЕВИ: Полна со фил, сочен прелив, неодолив вкус,...

Еден од омилените колачи е токму сочниот колач полн со ореви. Не е баклава, не е ниту раванија, туку еден посебен колач кој нема...

СО МЕРКИ НА ЛАЖИЦА: Сочен колач со ореви кој оди сè...

Многу вкусен и сочен колач со вкус на баклава, но со поинаква текстура и мекост. Мора да го пробате, овој колач се топи во...

НАЈУБАВИОТ ПРЕЛИЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО: Толку сочен и вкусен каков што...

Толку сочен и вкусен колач што не може да се опише со зборови. Колачот не содржи брашно, а се состои од чоколадо, портокал и...

ЗА 10 МИНУТИ: Брз сочен колач со ореви – Сè по...

Многу вкусен и сочен колач со вкус на баклава, но со поинаква текстура и мекост. Мора да го пробате, овој колач се топи во...

Немам зборови со кои би го опишала овој сочен и вкусен...

Рецепт и видео презентација: “Слатките на Наташа” – едноставен, сочен и најдобар колач со ореви. Немам зборови со кои би го опишала овој навистина едноставен,...