Дома Тагови сочен колач со јаболка

Таг: сочен колач со јаболка

Го направив взори, а кога се вратив од работа веќе беше...

Колачите со јаболка, кои одозгора се прелиени со шербет се чини дека се најбараните вкусни колачи кои се правеле децении наназад, а многу се...

Бел облак со јаболка – нежен колач со одличен вкус

Рецепт и видео презентација на Gala Food – Бел Облак со јаболка. Многу вкусен колач кој лесно и брзо се приготвува, но бара внимание при...

Вкусна и лесна торта со јаболка – Мора да пробате: колачот...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти – Вкусна торта со јаболка. Мора да го пробате овој рецепт, лесно се приготвува, можат и почетници...

Многу сочен колач со јаболка, пудинг од ванила и бисквити –...

Колачот е толку сочен што се топи во уста, има многу убав вкус, пробајте го. Потребни состојки: 1 кг јаболка 200 г шеќер 2 пудинг од ванила 600 мл...