Дома Тагови слатко од зрели смокви

Таг: слатко од зрели смокви

СЛАТКО И ЏЕМ ОД ЗРЕЛИ СМОКВИ: За мене слаткото, за децата...

Ова време ретко се наоѓаат смоквите, но сè уште ги има. Доколку имате своја смоква во дворот и додека обилно зреела сте ги собирале...

НЕОДОЛИВО СЛАТКО ОД ЗЕЛЕНИ ДИВИ СМОКВИ – богатство на летото, мора...

НЕОДОЛИВО СЛАТКО ОД ЗЕЛЕНИ ДИВИ СМОКВИ - богатство на летото, мора да го направите. Рецепт на каналот од Моја Кујна Рецепти, а со нас...

Слатко од зрели смокви – нешто најубаво за мене

Фото и рецепт: Славица Поповиќ Најубавото слатко од зрели смокви. Барем мене ми е омилено… Потребни состојки: 1 кг шеќер 1 кг смокви 200-300 мл вода 1 лимон 1 стапче од...