Дома Тагови сланина

Таг: сланина

ПИТА СО СЛАНИНА И ЛУК: Јадење за мерак, прсти да излижеш,...

Mногу вкусна пита која нема да ве остави рамнодушни. Тестото не се меси, само се соединуваат состојките и потоа се развлекува низ тепсијата. Има...

Секое утро треба да го земате ова за да имате силен...

Според д-р Грујичиќ брзото закрепнување после прележување на вирусот во голема мера зависи од силниот имунитет. Таа во една емисија раскажа дека боледува од...

ЗЛАТНИОТ РЕЦЕПТ НА ДЕДО МИ ЗА БОЛНИ ЗГЛОБОВИ: Со сланина и...

Како што ви е познато, постарите луѓе ретко се потпираат на новите, модерни лекови, бидејќи повеќе им веруваат на своите стари, природни и проверени...

Ружички од компир и сланина – декоративно, вкусно, за сите пригоди

Потребни состојки: 12 ленти сува сланина со должина од 16 см и широчина околу 4 см 2-3 потесни а подолги компири 100 г песто сос 50 г пармезан 100...

Одличен ролат од месо – лесно и брзо се приготвува

Потребни состојки: 500 г мелено месо 100 г сланина 50 г кашкавал 1 јајце Лукче, кромид, сол, црн пипер... Постапка: “Замесете” го месото со јајце и сечкано лукче, исто како за...

Нутриционистите одговараат: дали сланината е здрава?

Со доаѓање на студените денови започна сезоната на чварките и сланината, па сите се прашуваат дали е во ред да се јаде, со оглед...

Сè што не знаевте за сланината: ќе ве изненадат овие 7...

Ако си мислевте дека знаете сè за овој вкусен сувомеснат производ, размислете малку подобро. Погледнете го видеото подолу каде ќе дознаете за овие 7 факти...

Рецептов ќе ве распамети – Засекогаш вака ќе го приготвувате компирот...

-Вкусен компир на малку поинаков начин. Направете компир на малку поинаков, но екстремно вкусен начин. Потребни состојки: 1-2 кг компир 1 лажица путер 50 г сланина Црвен мелен пипер 2 домати 1...

Ракот на панкреас не е воопшто шега – еве како да...

Бидејќи е многу тешко да се дијагностицира во ран стадиум, оваа болест е една од најсмртоносните: само 1% од луѓето со дијагностициран рак на...