Дома Тагови сладолед коцки

Таг: сладолед коцки

Сладолед коцки со мерки на лажица, за 20 минути готов десерт

Многу вкусни коцки во кои ќе уживате. Потребни состојки: 7 белки 7 лажици шеќер 7 лажици брашно 2 лажици масло 1 прашок за печиво 1 жолчка За фил: 6 жолчки 7 лажици шеќер 7 лажици...