Дома Тагови сируп за исфрлање на слузта

Таг: сируп за исфрлање на слузта

Ако ви е заглавена густа слуз во грлото и белите дробови...

Ако грипот и настинката не поминат за кратко време и повторно се враќаат, за што е потребно околу 10 дена cтpoго мирување, намалениот имунитет...

Сируп со рузмарин и лимон за смирување на кашлицата, исфрлање на...

Фото и рецепт: Даниела Стамевски Овој лек со рузмарин е особено погоден за искашлување на слузта, а покрај тоа успешно се бори со патогените микроорганизми...

Домашен сируп против кашлица со кој се исфрла слузта од синусите...

Овој сируп се приготвува со варен кромид во карамелизирана вода со лимон. Потребни состојки: 150 г шеќер 1 лимон (истретиран со сода бикарбона или домашен, непрскан) 1 главица...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"