Дома Тагови шварцвалд десерт

Таг: шварцвалд десерт

Ако го препознаете овој колач, сте израснале во најубавото време: КОЦКИ...

Кога немате доволно време да направите некои покомплицирани колачи, а сакате нешто поубаво од неколку обични состојки, направете ги прочуените „Шварцвалд коцки“. Мек какао...

ШВАРЦВАЛД КОЦКИ – Едноставна подготовка

Коцките Шварцвалд (Schwarzwald / „Црна шума“) - се колач кој е идентичен по вкус и структура со познатата истоимена торта. Ова е, значи, Шварцвалд...

Шварцвалд пудинг: Фантастичен десерт во чаша

Ако сакате освежителен десерт, а да не поминете долго време во кујната, тогаш ова е совршен избор за вас. Потребни состојки: 1 пудинг од чоколадо 1 литар...