Дома Тагови шербетни колачи со гриз

Таг: шербетни колачи со гриз

ТУРСКО ШЕЌЕРПАРЕ СО КАРАМЕЛИЗИРАН ШЕРБЕТ: Се топи во уста, многу сочно...

За љубителите на шербетни колачи овој рецепт е сон. Колачите се сочни, многу вкусни, со нота на карамел, се топат во уста и толку...

ТАТЛИИ: Ова е стар рецепт, како што ги правеше баба ми,...

„Татлии“ е турски универзален назив за слатко, слатки со шеќерен сируп, па под овој назив можете да најдете разновидни рецепти кои се разликуваат во...

Шербетни колачи со гриз: Ситни залачиња кои ќе ви станат омилени...

Ситните колачи со гриз приготвени од тесто и прелиени со шербет, имаат неодолив вкус, а полесно се приготвуваат отколку баклавата. Секој слушнал и барем...

Најдобрите слатки питулици со шербет кои сум ги пробала досега

Фото и рецепт: Мајуша Овој рецепт го добив од сосетката, тетка Боса која живее во моето родно место. Често ги правеше овие питулици и нè...