Дома Тагови шербетен колач

Таг: шербетен колач

СОЧЕН ГРИЗ КОЛАЧ: Без миксер, брзо и лесно! Се мери со...

СОЧЕН ГРИЗ КОЛАЧ: Без миксер, брзо и лесно! Се мери со чаша...Потребни ви се само 5 минути за да го подготвите овој колач, без...

СУНЃЕРКА: Традиционален сочен колач – единствениот оригинален рецепт кој ви е...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за сируп: 700 г шеќер, 1 литар вода. Од моментот на зовривање се вари 10 минути на умерена температура. Се трга од...

Го барам овој рецепт веќе 5 години! Немам зборови да опишам...

Го барам овој рецепт веќе 5 години! Немам зборови да опишам колку ни се допадна овој сочен колач. Брзо и многу лесно се приготвува....

Кога ќе го пробате овој колач, ќе заборавите на баклавите и...

Кога ќе го пробате овој колач, ќе заборавите на баклавите и тулумбите! Најдобриот шербетен колач подготвен според рецепт на нашите баби. Не чекајте специјален...

Овие ТУЛУМБИ секому успеваат: сочни се и шупликави, секој залак се...

Некој ги сака крцкави и шупливи или сочни и месести, мали или големи, пржени или печени, потемни или посветли, но дефинитивно тулумбите се една...

СОВРШЕН КАДАИФ СО ОРЕВИ: Ова е најдобриот рецепт

Кадаиф е традиционален десерт кој редовно се приготвува за сите поважни празници, но и во текот на целата година. Се состои од тенки лентички...

БАКЛАВА БЕЗ КОРИ – Сочен колач со ореви, секое залиено парче...

Колачот наречен „лажна баклава“ ги освои сите домаќинки со својот неодолив вкус на баклава. Без кори, овој колач се подготвува многу лесно и едноставно....

ЕДНОСТАВЕН КОЛАЧ ЗА СЕКАКВИ ПРИГОДИ: Сочен, брз и совршен, мерки со...

Доколку ги сакате овој тип на колачи наречени „шербетни“, како што е познатата „раванија“, тогаш сигурно ќе уживате во нашиот избор на рецепти. Првиот...

СО ВКУС НА БАКЛАВА: Рецепт за брз и сочен колач со...

Колачот наречен „лажна баклава“ е еден од омилените, затоа што освен што се приготвува многу лесно и брзо, има вкус на баклава, многу е...

СЕ ТОПИ ВО УСТА: Најбрзиот и најдобриот колач со гриз, многу...

Многу брзо се приготвува, едноставен е, а толку е вкусен и сочен што се топи во уста. Сите состојки се мешаат, се пече, се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"