Дома Тагови семки од сончоглед

Таг: семки од сончоглед

Лекува срце, шеќер, масти и затнати артерии

Болестите на срцето и кр-вните садови многу често се среќаваат во медицинската практика, а срцевиот у дар е еден од најчестите причини за с-мрт....

Семките од сончоглед содржат витамин Е и магнезиум, па затоа се...

Семките од сончоглед се вистинско богатство од витамини, минерали и други хранливи материи. Сончогледовите семки често се грицкаат додека се гледа филм, некој спортски натпревар,...

Лек за хипер холестерол – на свекрва ми и го кажа...

Овој лек го користеше мојата свекрва по препорака на нејзината докторка, а после свекрва ми го користеа уште многумина, бидејќи се покажа многу ефикасен...

Семките од сончоглед ги шират крвните садови и го намалуваат притисокот

Овој природен лек помага многу брзо. За многу кратко време притисокот се враќа во нормала, а ефектот е прилично стабилен. Сончогледовите семки се збогатени со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"