Дома Тагови сатараш

Таг: сатараш

СОЧУВАЈТЕ ГО „ЛЕТОТО“ ВО ЗАМРЗНУВАЧ: Вака најлесно се прави сатараш за...

На сите им е познато јадењето кое се нарекува „сатараш“ а се состои од пржени пиперки во вкусен доматен сос. Ова јадење може да...

Кога правите сатараш за зимница една работа е многу важна –...

Ако сакате добар и многу вкусен сатараш за зимница кој ќе биде ист како дента да сте го приготвиле, треба да внимавате на една...

НАЈВКУСНИОТ САТАРАШ: Ова е најевтиното јадење од пиперки, патлиџани и домати,...

Во сезоната на домати и пиперки речиси и да нема куќа во Македонија во која домаќините не подготвуваат сатараш барем еднаш неделно. Ова вкусно...

Има многу рецепти со пиперки, но најдобри се овие: Пиперки во...

Овој рецепт ќе ви стане еден од омилените, бидејќи е одличен прилог за сите видови јадења со месо, но може да биде и самостојно...

МЕНЕМЕН (Сатараш) – Популарен турски специјалитет од пиперки и домати, прсти...

Рецепт и видео презентација на Том Филос: Менемен, турски специјалитет Најубавото летно-есенско јадење, пржени пиперки со домати и јајца, вкусно, прсти да излижеш! Потребни состојки: 1 главица...

Сатараш за зимница, без конзерванси – само одмрзни си и имаш...

Секоја година си правам, не можам без сатараш. Потребни состојки: 1 кг кромид 3 кг пиперки 3 кг меснати домати 2-3 моркови масло, шеќер, сол Постапка: Ова беа моите мерки, зеленчукот измерен...

Лесно летно јадење – Највкусниот сатараш кој сум го пробала

Јас го знам како „сатараш“ така ми е пренесено, но можеби ова јадење има и други имиња... Потребни состојки: Малку масло 4 главици црвен кромид Малку шеќер 3-4 средни...