Дома Тагови сармички

Таг: сармички

НАПРАВЕТЕ ЈА НАЈУБАВАТА ВЕЧЕРА ВО СВЕТОТ: Евтино јадење, свиткано во неколку...

Пробајте го ова евтино јадење кое нема да ви одземе повеќе од 20 минути подготовка. Толку лесно се подготвува што во секое време може...

Кромидот го полнам со мелено месо и ориз и виткам сармички...

Ако секоја пролет жaлитe за сармите како мене и едвај чекате да дојде есен за повторно да можете да ги јадете, тогаш ќе ви...

Ова јадење еднаш го јадев во Сараево и оттогаш го приготвувам...

Јадењето е превкусно зошто се мешаат различни вкусови и се добива неодолив „шмек“, па после не знаете за доста... : - ) Потребни состојки: 500 г...