Дома Тагови салца

Таг: салца

Најдобрата КАФЕАНСКА САЛЦА: Се приготвува за само неколку минути а има...

Салцата е една од омилените закуски и сосови, бидејќи совршено одговара да се јаде со кое било јадења, а може да се јаде и...

Вкусно макало со суви пиперки, компир, праз и салца – превкусно!

Фото и рецепт: Снежана Бошкова Потребни состојки: Половина низа суви пиперки 3 компири со средна величина 1 страк праз ситно сечкан 150 г салца сол по вкус Масло за попарување Постапка: Пиперките се...