Дома Тагови ролнички

Таг: ролнички

Лиснати ролнички со павлака – се топат во уста, многу се...

Рецепт и видео презентација на Том Филос - Лиснати ролнички со кисела павлака. Одличен рецеп за многу меки печива, лесни како памук, а вкусот...

Еурокрем ролнички со ореви едноставни за приготвување

Потребни состојки: 800 г остро брашно 1 свеж квасец (кој сака може и сув да употреби) 400 мл јогурт 3,2% мм 2 лажици шеќер 1 лажица брашно 1 јајце 1 жолчка 60...

Грклани: ролнички полнети со крем од ванила, ти благодарам сестричке за...

Потребни состојки: 500 г замрзнато лиснато тесто Путер за калапите 1 јајце За КРЕМ: 1 желатин 50 мл вода 500 мл млеко 1 пудинг со вкус на ванила 1 лажица густин 3 жолчки 150 г...