Дома Тагови ролнички

Таг: ролнички

РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ, КАКО ОД ПЕКАРНИЦА: Испробајте го овој нов рецепт...

Доколку барате совршен појадок или ужина што ќе ве воодушеви со својата неодолива мекост, ролатот со сирење е одличен избор. Овие кифлички се вистински...

ПИЦА МИНИ КИФЛИЧКИ СО СКРАТЕНА ПОСТАПКА: Одлични за секоја пригода, многу...

Уште еден во низата домашни рецепти за одлично меко печиво, полнето со пица-фил, со скратено време за подотовка, бидејќи сè се витка како ролничка...

МЕКИ И ВКУСНИ РОЛНИЧКИ: Се топат во уста, за секаква пригода

Испробајте го рецептот на Љубица Булатовиќ и направете ги овие превкусни брзи ролнички кои можете да ги филувате со што сакате. Многу се меки...

ПИТА РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ ЗА 10 МИНУТИ: Крцкави и полни со...

Испробајте го овој едноставен и брз рецепт за вкусен појадок или вечера приготвен со состојки кои ги имате во фрижидер: сирење, кашкавал, шунка и...

ЗЛАТНИ РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ: Меки се како пуфка, најдобар рецепт во...

Ако се прашувате зошто овие ролнички ги нареков „најдобри во светот”, тоа е затоа што бев воодушевена од нивниот вкус и изглед. Меки се...

ЕКСТРА БРЗО И МНОГУ ВКУСНО ПОЛНЕТО ПЕЧИВО: Готово за 20 минути...

Многу брзо и вкусно полнето печиво. Рецептот го пронајдов во еден стар Готвач, со тоа што направив многу мали измени. Овие мали „кифлички“ ги...

Лиснати ролнички со павлака – се топат во уста, многу се...

Рецепт и видео презентација на Том Филос - Лиснати ролнички со кисела павлака. Одличен рецеп за многу меки печива, лесни како памук, а вкусот...

Еурокрем ролнички со ореви едноставни за приготвување

Потребни состојки: 800 г остро брашно 1 свеж квасец (кој сака може и сув да употреби) 400 мл јогурт 3,2% мм 2 лажици шеќер 1 лажица брашно 1 јајце 1 жолчка 60...

Грклани: ролнички полнети со крем од ванила, ти благодарам сестричке за...

Потребни состојки: 500 г замрзнато лиснато тесто Путер за калапите 1 јајце За КРЕМ: 1 желатин 50 мл вода 500 мл млеко 1 пудинг со вкус на ванила 1 лажица густин 3 жолчки 150 г...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"