Дома Тагови ролат со суво овошје

Таг: ролат со суво овошје

ОБЛАНДА РОЛАТ СО ОВОШЈЕ: Овој колач секогаш ми е во срцето,...

За овој ролат не ви е потребно ниту рерна, ниту дополнително готвење. Сите состојки се мешаат на рака, се премачкува врз 1 лист обланда...

ДЕСЕРТ ЗА СИЛНИ КОСКИ: Здрав ролат без шеќер, брашно и масло,...

ОВОЈ ДЕСЕРТ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: здрав ролат без шеќер, брашно и масло, многу вкусен и лесен за правење. Рецепт на Вкусна Минута. Mногу вкусен...

Брз ролат со суво овошје, бисквити и желе бонбони

Фотографија и рецепт на Љиљана Марјановиќ. Потребни состојки: 1 маргарин од 250 г или путер, 10 лажици шеќер, 3 јајца, 100 г чоколадо, 300 г кршени бисквити, 200 г желе...