Дома Тагови ролат со банани

Таг: ролат со банани

Едноставен и вкусен – овој колач просто ве мами да го...

Превкусен колач кој едноставно се приготвува. Потребни состојки: 300 г мелени бисквити 100 г путер или маргарин 100 г шеќер во прав 2 свежи банани 1 круша 1 ванилин шеќер 120 г...

МАЧКИНИ ОЧИ: Ролат кој сите го сакаат!

Банани, крем, се топи во уста... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 7 јајца 100 г + 7 лажици шеќер (кристал) 15 лажици брашно (тип 550) 7 лажици + 100 г мелени ореви 500...

МАЧКИНИ ОЧИ: вкусен ролат со банани

Мачкини очи спаѓаат во старинските колачи. Јас припаѓам на помладата генерација, родена на почетокот од осумдесеттите години, па се сеќавам на овој колач, кога...

Убав ролат со банани – комбинација која мора да ја пробате!

Потребни состојки: 5 јајца 1 чаша (од 200 мл) шеќер 1 ванилин шеќер 3 лажици брашно 3 лажици чоколадо во прав ½ прашок за печиво 1 лажица вода 1 лажица масло За крем: 3...