Дома Тагови рецепт за васина торта

Таг: рецепт за васина торта

ВАСИНА ТОРТА: Најубавата торта на нашите простори, сите ја обожаваат, од...

Васината торта традиционално се подготвува секоја година и е дел од нашата долгодишна традиција. Повеќето рецепти кои ги имате за оваа торта се многу...

ВАСИНА ТОРТА: Една од најубавите старински торти – богат вкус на...

Старинска торта со ореви, чоколадо, портокал...сите што ќе ја пробаат се воодушевени. Васината торта секогаш се приготвува за најважните празници и прослави поради својот...

Кралицата на сите торти – ВАСИНА ТОРТА – со неодолив вкус,...

Во нашата архива имаме забележано неколку рецепти за Васина торта кои речиси се идентични, што значи дека оваа торта сепак не трпи отстапки и...