Дома Тагови рецепт за свечена торта

Таг: рецепт за свечена торта

КОЛАЧ „ЗА НЕА“: Се изеде за 5 минути и сите го...

„Мој живот-моја песна“ - рецептот за овој колач им го посветувам на сите жени кои во животот се соочуваат со некаков проблем, здравствен или...

ТЕОДОРА ТОРТА: Оваа торта можам целата сама да ја изедам –...

Теодора тортата се приготвува според стар рецепт со чоколаден фил, но денес може да се сретнат повеќе нејзини верзии. Ви го претставуваме рецептот на...

ТОРТА ВОЛШЕБНИЧКА: Штом ја пробате ќе сфатите зошто е така наречена

Рецептот го добив од тетка ми. Штом ја пробав, сфатив зошто така ја нарекле. Тортава е вистинско волшепство од вкусови. Излегува голема, па одлична...

ПОСНА ТОРТА БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Изгледа многу свечено и особено...

Торта без млеко и јајца, највкусната посна верзија. Многу ми се допаѓа тоа што секое парче убаво изгледа, а сепак е сочно и кремасто....

НОВ РЕЦЕПТ ЗА БАУНТИ ТОРТА: Ја направив за роденденот на ќерка...

Комбинацијата од чоколадо и кокос никого не остава рамнодушен, а во мноштвото рецепти за „баунти“ вкусот, го пронајдовме и овој, кој веднаш го испробавме...

Свети Jован не може да помине без чоколадна торта: Кремастиот фил...

Чоколадните торти се одлични за слава, а се приближува Свети Јован, па гостите послужете ги со оваа неверојатно вкусна торта. Кремастата чоколадна торта без...

ПОСНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Не сум јадела ништо повкусно во последно време

I РЕЦЕПТ: Посна грилијаш торта, толку многу е вкусна, што сите ми побараа рецепт Потребни состојки за 2 кори: 1 чаша (200 мл) газиран сок...

Најчитаната торта која ги освои сите симпатии – излегува голема, многу...

Тортата е толку кремаста што корите едвај се чувствуваат, а излегува доста голема, но брзо се јаде затоа што е поубава од било кое...