Дома Тагови рецепт за сусамки

Таг: рецепт за сусамки

СУСАМКИ ЛЕНТИ И КОЦКИЧКИ: Откога знам за ова тесто, не користам...

Сусамките се секогаш добредојдени на сите трпези поради нивниот вкус кој е неспоредлив со сите други видови на печива. Домаќинките особено ги сакаат поради...

СУСАМКИ: Најубавите грицки од детството, замесете ја смесата, обликувајте и ставете...

Сусамките се вкусни грицки од детството кои може да ги јадете благи или солени. Се замесува тесто од неколку состојки и веднаш се формираат...

СУСАМКИ-РЕГУЛАРКИ: Ги правам секоја недела по двапати, еве го рецептот, запишете...

Многу вкусно и меко печиво како памук, а тајната е во убавиот сооднос на состојки во тестото. Брзо и без чекање на тестото да...

ВКУСНИ СУСАМ СТАПЧИЊА: Ги јадеме како да нема утре, здрави грицки...

Сè повеќе стануваат актуелни рецептите за тесто кое се прави со компир, наместо со брашно. Домаќинките повеќе ја фаворизираат оваа состојка која дефитивно го...

БЛАГИ СУСАМКИ: Се прават од 2 состојки, за појадок, вечера или...

Сусамките се евтини и стари колачи кои често ги правеа нашите баби. Овие колачи се суви и можат долго да стојат на масата, постојано...

КРЦКАВИ БЛАГИ СУСАМКИ: најубав вкус од детството, ем здрави-ем вкусни за...

Фото и рецепт на Николинка Касап – Сусамки. Сусамките се нашите кекси од детсвото кои задолжително се приготвуваа барем еднаш во неделата. Главната состојка...

Крцкави сусам колачи – вкус од детството, ем вкусни ем здрави...

Фото и рецепт на Николинка Касап – Сусамки Сусамките се нашите кекси од детсвото кои задолжително се приготвуваа барем еднаш во неделата. Главната состојка е...

Сусамки без шеќер кои ќе ве вратат во детството – брза...

Рецептот за сусамките кои ќе ве вратат во детството ни го претстави нашата членка, почитуваната Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. Овие сусамки се...

Старите добри подзаборавени сусамки-кекси од моето детство

Како дете многу ги сакав овие колачи направени од сусам и шеќер. Ова е рецептот за сите оние кои се сеќаваат на нив и...