Дома Тагови рецепт за слоново уво погача

Таг: рецепт за слоново уво погача

ПОСНА ПОГАЧА ПОМЕКА ОД ПАМУК: Една состојка прави да се топи...

Сигурно ќе сакате да си го запишете рецептот за оваа прекрасна посна погача која освен за посни слави и празници ќе ја правите и...

Јогуртна ЃЕВРЕК погача, многу вкусна, брза и едноставна – штета е...

Ова е многу познатата „Ѓеврек погача“ или уште позната како „Слоново уво“ поради круговите од тесто кое се редат прстенесто и до половина се...

Најмеката лисната погача – однадвор крцкава, а внатре толку воздушеста и...

Во овој рецепт е прикажан рецепт за најмеката лисната погача. Однадвор е крцкаца, а внатре е толку воздушеста и мека како пена, се топи...