Дома Тагови рецепт за шербетен колач со ореви

Таг: рецепт за шербетен колач со ореви

ШЕРБЕТЕН КОЛАЧ КОЈ СЕ СЕЧЕ КАКО SВЕЗДА: Не сум направила друг...

Баба ми на времето имаше своја слаткарница која постојано ги привлекуваше муштериите со нејзините невообичаени, но многу вкусни рецепти. Се сеќавам дека постојано одев...

СО ВКУС НА БАКЛАВА: Рецепт за брз и сочен колач со...

Колачот наречен „лажна баклава“ е еден од омилените, затоа што освен што се приготвува многу лесно и брзо, има вкус на баклава, многу е...

СОЧЕН КОЛАЧ: Евтино и слатко, за многумина омилено – оригинален рецепт

Сочните шербетни колачи се многу вкусни и сите ги сакаат поради леснотијата со која се подготвуваат. Обично сите рецепти за шербетни колачи се многу...

КОЛАЧ СО 4 ЈАЈЦА: Прелиен со шербет, подобар е од баклава...

Овој колач, прелиен со шербет по вкусот потсетува на баклавата, а се приготвува вкупно за половина час, сосе печење. Се матат сите состојки, се пече...

Лажна баклава – сочен колач со ореви прелиен со шербет, се...

Фото и рецепт: Ленче Гогова – Лажна баклава. Рецептот за овој превкусен колач кој се топи во уста, омилен на сите обожувачи на шербетните колачи,...