Дома Тагови рецепт за хачапури

Таг: рецепт за хачапури

ПОЛНЕТИ ПИТУЛИЦИ: Сите што ги пробаа ме прашаа за рецепт, навистина...

Сакам да испробувам нови рецепти и за среќа, живееме во време кога тие ни се достапни секогаш и при рака. Некогаш се успешни, а...

Хачапури: брзо тесто меко како душа, со јајце и запечено сирење...

Хачапурито припаѓа на грузиската национална кујна, но е познато јадење во целиот свет. Самиот збор, ''хачапури'' е составен од два збора: ''хачо“ што значи...

Хачапури: брзо тесто меко како душа со јајце и потпечено сирење...

Хачапурито припаѓа на грузиската национална кујна, но е познато јадење во целиот свет. Самиот збор „хачапури“ е составен од два збора: „хачо“ што значи...

Балон лепињи без квасец – ќе ги засакате веднаш и поради...

Ви нудиме два рецепти кои подеднакво се успешни а лепињите се многу вкусни. Првиот рецепт се приготвува со сенаменско брашно, како што е наведено...

ХАЧАПУРИ – превкусно меко лепче во облик на кајче со сирење,...

Хачапури е традиционално грузиско јадење, тесто со сирење кое најчесто се продава во рестораните за брза храна. Во грузиските региони постојат различни варијанти кои...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"