Дома Тагови растителни протеини

Таг: растителни протеини

БИЛКА НА ИДНИНАТА: Ги јакне коските и срцето, а спречува рак,...

Леблебија, наут, варен грав – тоа се сите имиња за истата зрнеста храна, мешунка богата со протеини. Наликува на соја со светло-кафеава боја, а...

Ако јадете грашок може да имате струк на манекенка, нутриционистите објаснуваат...

Една од моќните намирници и сојузник во правилната исхрана на човекот е секако грашокот. Нема многу калории, а содржи голема количина протеински влакна. Протеините...