Дома Тагови пудинг торта

Таг: пудинг торта

КРЕМАСТА ЈАФА ТОРТА: Без печење, брза, лесна и вкусна, никој не...

Оваа торта сигруно нема никој да го остави рамнодушен, толку многу е вкусна и убава. Комбинацијата од јафа кекси и крем од ванила ја...

Сите ќе мислат дека сте врвна домаќинка: ЧОКО КЕКС ТОРТА готова...

Рецепт и видео презентација на „Домашни рецепти” (Homemade recipes) – Чоко кекс торта. Колачот се прави навистина многу брзо со превкусен чоколаден крем кој...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ЗА БОЖИЌ: Не се пече и брзо е готова,...

Убава кремаста торта која се приготвува со пудинг и чоколадо. Постапката е брза и едноставна, а резултатот е божествен. Тортата е прикладна подеднакво и...

ПУДИНГ КОЛАЧ со какао кори и ореви, а помеѓу фил со...

Пудинг колач со какао кори и ореви, а помеѓу два фила со биксвити. Ова е превкусен пудинг колач со какао кори и ореви, а...

Лажна МИЛКА ТОРТА или ПУДИНГ торта – комбинација од бисквити и...

Многу лесна, кремаста торта. Потребни состојки: 200 г бисквити 70 г црно чоколадо 50 г шеќер во прав 100 г путер или маргарин на собна температура 2-3 лажици ладно млеко За...

Брзи плазма коцки – готови се за 20 минути

Се топат во уста! Потребни состојки: 300 г бисквити 50 мл млеко За фил: 3 пудинг од ванила 750 мл млеко 6 лажици шеќер 250 г путер/маргарин 200 г шеќер во прав 2 кесички...

Евтина чоколадна торта од гриз и пудинг без печење

Ова е рецепт за евтина и чоколадна торта која се прави од гриз и пудинг, а како подлога се редат пишкоти или бисквити. Оваа торта...

Пудинг колач со какао кори и ореви а помеѓу два фила...

Ова е превкусен пудинг колач со какао кори и ореви, а помеѓу има два фила од какао петит бисквити кои ја дополнуваат комбинацијата. Потребни состојки...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"