Дома Тагови пудинг топчиња

Таг: пудинг топчиња

Неодоливи пудинг топчиња, едноставно и вкусно за 15 минути

I РЕЦЕПТ: Феноменални пудинг топчиња, едноставно и вкусно за 15 минути – Мене овие бомбици ми оставија силен впечаток со својот вкус и со...

Пудинг топчиња толку меки, толку вкусни, а така едноставни – одлична...

Неверојатно е колку едноставните нешта можат да бидат толку совршени. Рецептот е прелесен и преедноставен, а ефектот е феноменален. Со помош на само неколку...

Многу брз десерт од ванила пудинг и јагоди

Потребни состојки: 500 мл млеко 3 лажици шеќер 2 пудинг од ванила 2 ванилин шеќер помали јагоди кокос за наросување Постапка: Сварете го пудингот според упатството на кесичката, но наместо еден, ќе...

Пудинг топчиња – толку меки, толку вкусни, а толку едноставни

Прекрасни мали вкусни бомбици. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 мл вода 3-4 лажици шеќер 1 пудинг од ванила 1 лажичка екстракт од ванила 100 г кокос + 100 г за валкање 3-4 капки...

Чоколадни топчиња без шеќер и без печење – сите може да...

Потребни состојки: 50 г путер/маргарин 200 г чоколадо за готвење 1 пудинг од чоколадо 1 ванилин шеќер малку арома од рум или ванила пржени лешници Постапка: 50 г путер извадете на топло...

Феноменални пудинг топчиња, едноставно и вкусно за 15 минути

Мене овие бомбици ми оставија силен впечаток со својот вкус и со леснотијата со која се приготвуваат. Пробајте, нема да се покаете! Потребни состојки: 2 пудинг...