Потребни состојки:

500 мл млеко

3 лажици шеќер

2 пудинг од ванила

2 ванилин шеќер

помали јагоди

кокос за наросување

Постапка:

Сварете го пудингот според упатството на кесичката, но наместо еден, ќе ставите два пудинга во половина литар млеко.

Во млекото ќе додадете шеќер и ванилин шеќер.

Мали филџанчиња за кафе навлажнете ги со ладна вода и полнете ги со врелиот пудинг. Боцнете внатре по една јагода и оставете настана да излади.

Потоа филџаните превртувајте ги и наросете ги или валкајте ги во кокосово брашно.