Дома Тагови Пудинг од ванила

Таг: Пудинг од ванила

БАНАНА КОЛАЧ: Во неколку слоја вкусен крем, а без масло...

Ако ви се јаде некој лесен и освежителен колач од кој нема да се „онеcвестите“ зашто има премногу благ и масен крем, тогаш ова...

БАНАНА ФАНТАЗИЈА: Совршено кремаста комбинација, лесна и брза подготовка

Комбинацијата од банани и ладен пудинг од ванила е секогаш одлична и добредојдена. Ова е еден стар рецепт од нашите баби, па некаде може...

БРЗ ПУДИНГ КОЛАЧ СО КЕКСИ БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Сите гости ме прашаа...

Овој колач кој може да се приготви и како торта, е многу лесен и едноставен за подготовка. Изгледа импресивно, особено кога ќе се исече...

НАЈКРЕМАСТАТА ПОСНА ТОРТА, ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Колку подолго стои, толку...

Толку многу е кремоста и вкусна, а толку лесно и едноставно се приготвува што и деца можат да ја направат. Оваа торта колку посолго...

Сочен ролат со вишни и пудинг од ванила, колку пати и...

Рецепт и видео презентација на Виолета од Летина кујна. Сочен ролат со вишни и пудинг од ванила, толку едноставен, а е превкусен. Може да го...

Сè што сакате на едно место: Брз КРЕМ КОЛАЧ со кекси,...

Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од "Емилина Кујна" - Брз крем колач во три слоја. Можеби на прв поглед ќе ви делува...

Колач ЛАПНИ-ГОЛТНИ: Се прави за 20 минути се јаде за 5…

Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици брашно 6 лажици шеќер ½ прашок за печиво Малку масло (одокативно, не премногу) 3 лажици какао 100 мл млеко За прелив за кората: 100 мл млеко 3 лажици...

Многу брз десерт од ванила пудинг и јагоди

Потребни состојки: 500 мл млеко 3 лажици шеќер 2 пудинг од ванила 2 ванилин шеќер помали јагоди кокос за наросување Постапка: Сварете го пудингот според упатството на кесичката, но наместо еден, ќе...

Колач со банани готов за 10 минути

Многу вкусен колач, лесно и брзо се приготвува. Потребни состојки: 300 г бисквити, 3 пудинг од ванила, 9 лажици шеќер, 1 литар млеко, 200 г путер или маргарин, 4 лажици кисела...

Кремаст колач со пудинг

Потребни состојки: 4 јајца 5 лажици шеќер 4 лажици вода 4 лажици масло 4 лажици брашно + 2 лажици 1 лажица какао 4 лажици сечкани ореви 100 г суво грозје 3 пудинг од...