Дома Тагови протеини

Таг: протеини

Мажи: овие чудотворни витамини ќе ве подмладат како кога сте биле...

Прехрамбените продукти богати со масни киселини, витамин Ц и Е, како и минералите како што се цинкот и селенот, го подобруват квалитетот на спермата...

Протеини: еве што треба да јадете ако не внесувате месо кога...

Протеините се многу важни- нашето тело ги користи за изградба и раст на клетките. Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извор...

Ако сте гладни: Ова смеете да го јадете пред спиење

Бавното варење на протеини му обезбедува на вашето тело постојано снабдување со аминокиселини во текот на ноќта, со што вие можете да закрепнете од...

Црвената леќа е вистинска протеинска бомба

Оваа исклучително корисна намирница има неверојатни 26 грама протеини на 100 грама намирница! Доколку ја комбинирате со некоја друга житарица, кога станува збор за аминокиселинскиот...

Вистината за студијата која тврди дека од шпагетите нема да се...

За жал, не можете туку така да навалите на шпагетите... ​ Неодамна научниците им дадоа причина за веселба на сите љубители на тестенините: новата студија која...

Диета која го освои светот – ШВЕДСКА ДИЕТА

Шведска стана првата развиена земја која подготвува национални насоки за исхрана со кои ќе ги отфрли општоприфатените догми за немасната храна, а советува исхрана...