Дома Тагови природно ѓубриво

Таг: природно ѓубриво

ОД ОBА ЦВЕЌИЊАТА И ДОМАТИТЕ ЗБУВНУВААТ: Цветаат без прекин и даваат...

Сите сакаме да имаме цвеќиња со раскошни цветови и сјајни, полни зелени листови кои како да излегле директно од некоја прашума. Би сакале исто...

„Како ли не го знаевме ова порано“: Искусните градинири секоја пролет...

Ако сте градинар, лушпите од јајца ќе ги чувате во текот на зимата за да им обезбедите на вашите растенија идеална грижа во пролетта....

Залијте ги доматите со млеко денес, а утре гледајте што ќе...

Одлично природно ѓубриво и најдобар пестицид против растителни вошки. Покрај водата што најногу им е потребна, можете повремено да ги наводнувате растенијата и со...

ПРИРОДНО ЃУБРИВО: Беспари е, а цвеќињата ќе растат како квасец

Сте засадиле билки во градината или пак, можеби ги одгледувате во саксии во вашиот дом и едвај чекате тие да започнат да бујат, да...

ДОМАШНО ЃУБРИВО ОД КОРА ОД БАНАНА: За убави и здрави билки

Нашите растенија честопати после зимата изгледаат малку безживотно и болежливо. Ниските температури или претоплите простории во кои ги чуваме, често го нарушуваат имунитетот на...