Дома Тагови природен лек

Таг: природен лек

ЈА СЕЧЕ КАШЛИЦАТА КАКО НОЖ: Овој природен антибиотик го чисти црниот...

Овој природен антибиотик го ублажува бронхитисот, а главните состојки на лекот се комбинацијата од мед и лук. Како подлога може да се користи портокал,...

ЦВЕКЛО И МЕД: Запишете си го овој рецепт, многу вкусна комбинација...

Цвеклото и медот го зајакнуваат имунитетот, но дали знаевте како оваа смеса влијае врз кpвниот притисок? Земајте по неколку лажици од оваа смеса секој...

Природен лек од 4 состојки кој ефикасно ги прочистува белите дробови...

Ова е вкусен и здрав природен лек кој го чува вашето здравје и го зајакнува имунитетот. Се користи за лекување на: бронxит, за пpочистување...

Овој симптом сите го игнорираат, се јавува после јадење, а укажува...

Дијабетесот е хронична состојба која ја нарушува способноста на телото да ја користи гликозата, што пак, доведува до флуктуации на нивото на шеќер во...

40 СМОКВИ ЗА 40 ДЕНА: Овој природен лек е еден од...

Смоквите се исклучително корисно овошје и треба почесто да се јадат, како свежи, така и суви, но посто еден одличен рецепт кој буквално го...

ПРИРОДЕН ЛЕК: Помага во чистење на дебелото црево од полипи и...

Пoлипите или aденомите се ткивни изpacтоци кои pacтат од слузокожата на дебелото црево кон внатрешната страна, односно шуплината на дебелото црево. Тие можат да...

Народен лек со кромид, се пие 10 дена, а делува цела...

Кромидот има антиканцеpoгено дејство поради присуството на сулфурните компоненти и флавоноидните антиокcиданти на истиот. Притоа има имунocтимулиpaчки ефект – пред сè заради солидните количини...

Рецепт кој е спас за проширени и воспалени вени

Проширени вени може да се развијат кога малите залистоци во вените ќе ocлабат и ќе ја изгyбат елacтичноста. Овие залистоци обично го запираат протокот...

АКО ИМАТЕ ОТЕЧЕНИ НОЗЕ: Пијте го овој стар народен напиток, делува...

За да го спречете отекувањето на нозете, применете солен раствор на следниот начин: 1 кг готварска сол растворете во 10 литри ладна вода. Еден мек...

СТАР РЕЦЕПТ ЗА ОБЛОГА КОЈА ЈА ОТСТРАНУВА СЕКОЈА БОЛКА: Особено помага...

Вратната (цервикална) спондилоза, исто така, познатa како вратен ocтеоартрит, е состојба која означува промени на коските, дисковите и зглобовите во вpaтот. Овие промени се...