Дома Тагови природен лек за миоми и цисти

Таг: природен лек за миоми и цисти

Смеса со чувар куќа и целер – лекува миоми, непријатни мириси...

Смеса со чувар куќа, ореви, мед, лук и лимон – лекува м иоми, непријатни мириси и лош секрет. Рецепт за смеса со чувар куќа...

Мед од чувар куќа – лек за цисти и миоми, го...

Миомите на матката се еден вид мали бенигни ту-мори кои се појавуваат почесто кај жените во 30 – 40 година од животот, но постојат...

Најценетите женски лековити билки: Помагаат при неплодност, полицистични јајници, нередовни циклуси

Жените отсекогаш се потпирале на природата како извор на здравје и лековити билки кои можат да помогнат при различни состојби. Неправилните менструални циклуси можат...

Рецепт за лекување на цисти и миоми кој делува за 4...

Миомите на матката се еден вид мали бенигни тумори кои се појавуваат почесто кај жените во 30 - 40 година од животот, но постојат...

Лек кој ги топи миомите на матка за 14 дена –...

Кај баба ми доаѓаа илјадници жени, а со овој рецепт ги лекуваше од миоми и цисти на матката. Овој напиток од 3 состојки прави...